Program

18.08.2021, środa

godzina 19:00

Sala Witrażowa, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Al. Niepodległości 15

DĘTE KAMERALNIE

W koncercie wystąpią artyści festiwalu w duetach, triach i kwartetach.

*

W programie m.in.:

Giacomo Puccini, Brandon Ridenour, Paul McCartney, John Lennon, Paweł Pudło, Leon Stekke

*

JAN HARASIMOWICZ – trąbka / MACIEJ BARANOWSKI – waltornia / TOMASZ HAJDA – puzon / ROLAND SZENTPALI – tuba / BRANDON RIDENOUR– trąbka / WIOLETTA FLUDA-TKACZYK – fortepian / NATALIA DOMAŃSKA – fortepian / HORNET QUARTET – kwartet waltorniowy

*

Zamówienie utworu Pawła Pudło dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

WSTĘP WOLNY

19.08.2021, czwartek

godzina 19:00

Planetarium Wenus, ul. Władysława Sikorskiego 10

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Koncert poprowadzą: legendarny waltornista Hollywood Studio, JAMES THATCHER – ulubieniec Johna Williamsa, ANDREW STONE-FEWINGS – trębacz Royal Shakespeare Company oraz ROLAND SZENTPALI – tubista Węgierskiej Orkiestry Narodowej.

*

W programie muzyka najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Johna Willamsa, Hansa Zimmera, Jerry’ego Goldsmitha, Jamesa Hornera, z takich filmów jak: Park Jurajski Za horyzontem w opracowaniu na duże składy dęte blaszane.

*

JAMES THATCHER, ANDREW STONE-FEWINGSROLAND SZENTPALI – dyrygenci

JAN HARASIMOWICZ – trąbka / MACIEJ BARANOWSKI – waltornia

uczestnicy międzynarodowych warsztatów instrumentalnych

KUP BILET

20.08.2021, piątek

godzina 19:00

Kościół Najświętszego Zbawiciela, al. Niepodległości 28

RADEK BABORÁK | ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

Światowej sławy czeski waltornista Radek Baborák poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej oraz wystąpi jako solista koncertu. Wystąpią także: trębacz Filharmonii Berlińskiej – Andre Schoch, waltorniści Raimund Zell i Michał Szczerba oraz puzonista Edgar Manyak. W programie koncertu znajdą się utwory barokowe i klasyczne.

*

Joseph Haydn / Antonio Rosetti – Koncert Es-Dur na dwie waltornie
Antonio Rosetti – Koncert D-Dur na róg i puzon
Johann Sebastian Bach / Antonio Vivaldi – Koncert na trąbkę BWV 975

 

RADEK BABORÁK – waltornia, dyrygent / RAIMUND ZELL – waltornia / MICHAŁ SZCZERBA – waltornia EDGAR MANYAK – puzon / ANDRE SCHOCH – trąbka / ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

KUP BILET

20.08.2021, piątek

godzina 21:00

Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5

LOS PITUTOS – koncert muzyki latynoskiej

W koncercie wystąpi chilijski zespół Los Pitutos.

*

W programie koncertu popularne boleros i cumbias, łączone z własnymi kompozycjami muzyków z zespołu. Ta unikalna mikstura prowadzi nas w podróż do Ameryki Łacińskiej.

*

ÁLVARO ZAMBRANO – wokal, keybord / MATÍAS PIÑEIRA  – waltornia, wokal / PABLO CAMUS – gitara / TOMÁS PERALTA – bas, keybord, wokal / CRISTIAN BETANCOURT – perkusjonalia

 

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej,
w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

KUP BILET

21.08.2021, sobota

godzina 17:00

Amfiteatr przed Filharmonią, Plac Powstańców Wielkopolskich 10

AKADEMIA BLACHY – koncert promenadowy

Młodzi instrumentaliści dęci, przy wsparciu międzynarodowej klasy artystów CORNO – Brass Music Festival, wykonają imponujące, głośne i energetyczne aranżacje muzyki klasycznej pod kierunkiem Andiego Stone-Fewingsa.

*

ANDREW STONE-FEWINGS – dyrygent / uczestnicy międzynarodowych warsztatów instrumentalnych

WSTĘP WOLNY

21.08.2021, sobota

godzina 19:00

Planetarium Wenus, ul. Władysława Sikorskiego 10

WIELKI FINAŁ

ADAM RAPA | CORNO BRASS ENSEMBLE

Tematem przewodnim koncertu finałowego będzie muzyka Astora Piazzolli, którego setne urodziny obchodzimy w 2021 roku. Podczas koncertu będą wykonywane utwory niedawno zmarłego wybitnego pianisty Chicka Corea, który popularyzował muzykę Piazzolli na całym świecie.

Cytat od kompozytora: Podobnie jak w ubiegłych latach, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.

*

ADAM RAPA – trąbka / BRANDON RIDENOUR – trąbka / ANDRE SCHOCH – trąbka / JULIE BONDE – trąbka / MICHAŁ SZCZERBA – róg / GABRIEL CZOPKA – róg / ŁUKASZ ŁACNY – róg / PIOTR KOWALSKI – róg / JAMIE WILLIAMS – puzon / TOMASZ HAJDA – puzon / TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / GERGELY LUKÁCS – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian / JOHN RIDDEL – perkusja / CRISTIAN BETANCOURT – perkusjonalia

KUP BILET